Tax&Money to biuro księgowe, które działa na rynku od 2015 roku. Nasi specjaliści mają jednak znacznie dłuższe doświadczenie oraz wiedzę, którą pozyskiwali przez lata. Posiadamy szerokie kompetencje z zakresu księgowości, dostarczając naszym Klientom nowoczesne i praktyczne rozwiązania.

Czym się kierujemy?

Od początku naszej działalności skupiamy się przede wszystkim na jakości naszych usług oraz profesjonalnej obsłudze klienta.

Misja

Misją Tax&Money jest budowanie realnej wartości firm naszych Partnerów Biznesowych. Tworzymy ją poprzez wspólne wdrażanie strategii długoterminowych, planów inwestycyjnych oraz rozwoju technologicznego w przedsiębiorstwach.

Wizja

Mamy ambicje, aby wyznaczać nowe standardy obsługi klienta oraz prowadzenia projektów. Zależy nam, aby rynek finansowy i rozwojowy stwarzał jak najwięcej możliwości do wykorzystania dla naszych Klientów.

Cele

Celem Tax&Money jest wspieranie Klientów w budowaniu zrównoważonych i nowoczesnych firm. Oprócz kompleksowej obsługi księgowej, oferujemy pomoc doradczą, określenie właściwej perspektywy oraz wsparcie w prowadzeniu biznesu.

Wartości

  • Uczciwość i odpowiedzialność.
  • Przejrzystość działań.
  • Etyka biznesowa.
  • Szacunek dla współpracowników oraz Klientów.
  • Orientacja na cel.
  • Efekty.

Założyciele

Tax&Money powstało na bazie współpracy przyjaciół – przedsiębiorców, posiadających wiedzę, doświadczenie, namacalne efekty i ugruntowane cele. Znają rynek i jego zasady działania, a przy tym doskonalą swoje umiejętności i dostosowują kwalifikacje do zmieniających się reguł.

Radosław Gieras

Prezes Zarządu

Prowadzi swoją działalność od 2011 roku, rok później uzyskał certyfikat samodzielnego księgowego MEN. Od 2015 roku prowadzi biuro rachunkowe. Specjalizuje się w rozliczaniu podatków, składek ZUS, w spółkach z o.o. i JDG. Każdego klienta traktuje w sposób indywidualny. Bardzo ważna jest dla niego rzetelność i sumienność, które dają przedsiębiorcy spokój i stabilność w działaniu. W swojej pracy najbardziej lubi przekazywać i wymyślać nowe rozwiązania, analizować dane bieżące i prognozować przyszły rozwój firmy oraz planować działania wraz z klientem, celem osiągnięcia lepszych efektów biznesowych. Prywatnie jest fanem podróżowania po europejskich miastach i historii średniowiecznej Europy.

Anita Michalska

Członek Zarządu

Posiada 15-letnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Wiele lat była związana ze sprzedażą i obsługą klienta w różnych firmach i branżach. Obecnie jest wspólnikiem w firmie księgowo–finansowej Tax & Money, gdzie pełni również funkcję dyrektora ds. strategicznego działania i rozwoju pracowników oraz jest prezesem firmy Hentoku, która specjalizuje się w konsultingu i szkoleniach dla biznesu.

Od 2010 roku prowadzi warsztaty grupowe i sesje indywidualne. Pracuje z klientami w obszarach:

– Ulepszanie komunikacji w zespole oraz z klientami
– Rozwiązywanie konfliktów i kryzysów w zespołach i organizacjach
– Radzenie sobie ze stresem
– Lepsza organizacja czasu pracy i zwiększanie swojej efektywności – zarządzanie swoją energią
– Praca z ograniczającymi przekonaniami i tworzenie nowych wzorców zachowań
– Rozwijanie kompetencji managerskich i trenerskich w organizacjach
– Budowanie strategii rozwojowych i sprzedażowych w zespołach i organizacjach

Poznaj nasz zespół

Zespół Tax&Money to wykwalifikowani specjaliści, którzy na bieżąco sprawdzają i udoskonalają swoją wiedzę. Każdy z pracowników otrzymał odpowiednie szkolenie wstępne w firmie, ma wykształcenie pozwalające na pracę w branży księgowej, aktualizuje swoją wiedzę.

Damian Kocoń

Główny księgowy

Specjalista w sporządzaniu sprawozdań finansowych, audytowych oraz raportów dla potrzeb GPW. Posiada doświadczenie we współpracy z małymi oraz średnimi przedsiębiorstwami. W swojej pracy koncentruje się na tym, aby wyjaśnić Klientom wszystkie zawiłości przepisów. Poza pracą interesuje się sportem, muzyką i filmami. Czyta książki w hurtowych ilościach, a w wolnych chwilach gra w Football Managera.

Dariusz Niechaj

Specjalista ds. księgowości

Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, uzyskując tytuł magistra ekonomii. W pracy ceni sobie kontakt z drugą osobą i obowiązki, które nie pozwalają mu na nudę. Interesuje się sportem, literaturą i motoryzacją, a po pracy gra w amatorskim klubie piłkarskim.

Angelina Kaczmarczyk

Specjalista ds. księgowości

Księgowa w firmie Tax&Money. Zdała egzamin na specjalistę ds. rachunkowości/ Samodzielnego księgowego z SKWP. W pracy najbardziej lubi pomagać klientom, w związku z czym ulubionymi momentami jest uzyskanie dla nich dofinansowania z MARR, albo wystartowanie z nowymi biznesami. Chętnie podróżuje i gotuje. W wolnych chwilach własnoręcznie tworzy biżuterię dla siebie i bliskich.

Mikołaj Kusiński

Specjalista ds. księgowości

Ukończył studia magisterskie na kierunku finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W pracy w księgowości lubi najbardziej zróżnicowanie obsługiwanych firm oraz brak monotonii. Jego największym hobby jest sport, w szczególności żużel oraz piłka nożna, choć w wolnych chwilach amatorsko również gra w tenisa i biega.

Łukasz Hodur

Młodszy specjalista ds. księgowości

Absolwent Uniwersytetu Rolniczego, z zawodu ekonomista. W pracy księgowego najbardziej cieszy go możliwość rozwoju, prawidłowe wyniki finansowe i zadowolenie klientów. Na co dzień najchętniej ogląda program 1 z 10. Jeżeli zapytacie go o ciekawostki historyczne, przedstawi je od czasów starożytności, dokąd wystarczy mu czasu.

Anna Szostak

Młodszy specjalista ds. księgowości

Młodsza księgowa w firmie Tax&Money od czerwca 2022 roku. Studentka kierunku finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Prywatnie miłośniczka dobrej kuchni i kolarstwa. Lubi gotować i poznawać nowe smaki.

Dariusz Urantówka

Młodszy specjalista ds. księgowości

Młodszy księgowy związany z Tax&Money od maja 2022 roku, technik rachunkowości. Zajmuje się przede wszystkim archiwizacją dokumentów. Jest stałym bywalcem krakowskich urzędów. Codzienną dawkę aktywności fizycznej uzupełnia spacerami z psem.

Przemysław Kubajak

Specjalista ds. kadr i płac

Ukończył studia biologiczne. Przez kilkanaście lat był redaktorem książek popularnonaukowych w małym wydawnictwie. Kilka lat temu zdecydował się na zmianę kariery. Zajął się kadrami. W swojej pracy najbardziej ceni sobie nowe wyzwania i fakt, że przychodzą one z każdym kolejnym rokiem.

Renata Seweryn

Specjalista ds. kadr i płac

Kadrowa z ponad 20-letnim doświadczeniem. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W swojej pracy najbardziej lubi doradzać klientom i rozwiązywać ich problemy. Wielka fanka chipsów z jarmużu i idealnego, domowego rosołu. Po pracy chętnie jeździ na rowerowe wycieczki.

Weronika Krawczyk

Specjalista ds. prawno-imigracyjnych

Ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Tax&Money zajmuje się procesami legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców oraz obsługą prawną spółek. Po pracy aktywnie spędza czas, uczęszczając na jogę, squash lub jeżdżąc na rowerze. Lubi chodzić do kina, gotować i sprawdzać nowe miejscówki z jedzeniem i kawą.

Władysława Grembowska

Pracownik administracyjny

Ma ponad 40-letnie doświadczenie w pracy w księgowości. W głównej mierze zajmuje się papierologią oraz archiwizacją dokumentacji. Lubi ład i porządek. Po pracy spędza czas z wnukami, wychodzi do kina lub teatru, czyta książki o tematyce wojennej i sportowej. Co do sportu – w wolnych chwilach ogląda piłkę nożną, skoki narciarskie i siatkówkę.

Przemysław Bazan

Business Developer

W Tax&Money odpowiada za wdrażanie działań operacyjnych oraz rozwój firmy. Z wykształcenia jest inżynierem budowlanym, ale w życiu okazało się, że jego powołaniem jest budowanie firm i zespołów w fazach: start-up, expansion. Na co dzień jest instruktorem bachaty, interesuje się psychologią społeczną oraz technologią.

Zuzanna Cholewa

Specjalista ds. marketingu

Od 2019 roku zajmuje się marketingiem internetowym. Pracowała zarówno, jako specjalista w małej firmie odzieżowej, jak również jako Social Media Manager, a następnie Project Manager w agencji marketingowej. Najbardziej interesuje ją tworzenie contentu. W wolnych chwilach chętnie oddaje się fotografii kulinarnej i produktowej, przez co nierzadko je zimne obiady.